Warsztaty językowe w Moskwie

W dniach od 30 listopada do 5 grudnia 2015 roku dr Agnieszka Piela z Instytutu Języka Polskiego UŚ oraz mgr Kinga Groszewska ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ prowadziły w Moskwie cykl warsztatów w języku polskim. Jest to kolejny już wyjazd wykładowców Uniwersytetu Śląskiego do Instytutu Polskiego w Moskwie – w ramach podpisanej między jednostkami umowy o współpracy.

Tym razem zajęcia poświęcone zostały zagadnieniom językowym. Lektorki prowadziły warsztaty z mowy potocznej (mgr Kinga Groszewska) oraz z polskiej frazeologii i odmiany nazwisk słowiańskich (dr Agnieszka Piela). Dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje poświęcone zwyczajom i obrzędom Świąt Bożego Narodzenia. Dr Agnieszka Piela i mgr Kinga Groszewska odwiedziły również Uniwersytet im. Łomonosowa w Moskwie. Ze strony Instytutu Polskiego w Moskwie za wizytę wykładowców z UŚ odpowiedzialna była mgr Polina Justova – tłumaczka i lektorka języka polskiego.

Moskwa