30 maja 2016 r. w sali Rady Wydziału odbyło się III Ogólnopolskie Logopedyczne Seminarium Naukowe pt. Kompleksowa diagnoza i terapia logopedyczna.

To kolejny projekt realizowany w ramach działań promujących śląską logopedię. Seminarium poświęcone było problematyce kompleksowej diagnozy i terapii logopedycznej. Otwarcia konferencji dokonała dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuch – dyrektor Instytutu Języka Polskiego, następnie głos zabrała dr hab. prof. UŚ Danuta Pluta-Wojciechowska – główna organizatorka wydarzenia.

Do wygłoszenia wykładów zaproszeni zostali eksperci z różnych dyscyplin: logopedzi, lekarze, pedagodzy m. in. dr hab. prof. UP Mirosław Michalik (UP, Poznań), dr Henriette Langdon (Uniwersytet Stanowy w San Jose), dr hab. n. med. Ewa EmichWidera (ŚUM, Katowice), dr hab. prof. UŚ Danuta Pluta-Wojciechowska, dr hab. Irena Polewczyk (UŚ, Katowice), dr n. med. Dorota Piekaj-Stefańska (Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Katowice), dr n. med. Irena Urban (Centrum Słuchu i Mowy Medincus, Katowice), dr Katarzyna Węsierska (UŚ, Katowice), dr Joanna Trzaskalik (GWSP, Mysłowice), mgr Barbara Sambor (UŚ, Katowice).

Spotkanie stało się również okazją do naukowej dyskusji, w której wzięli udział zaproszeni wykładowcy, w tym młodzi naukowcy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.