TERENOWA GRA EDUKACYJNA „NA TROPIE JĘZYKA I W POSZUKIWANIU LEPSZEJ KOMUNIKACJI”

24 marca 2017 roku w godz. od 10.30 do 14.15 w Wodzisławiu Śląskim odbywać się będzie Festiwal Wiedzy. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Nauka – sposób na sukces”.

Gospodarzem wydarzenia jest I Liceum Ogólnokształcące  im. 14 Pułku Powstańców Śląskich. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja nauki oraz wspomaganie uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. W trakcie festiwalu wykłady, warsztaty i inne zajęcia dla młodzieży i gości poprowadzą naukowcy z 10 polskich uczelni, m.in. Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Śląskiej Akademii Medycznej i innych.

Uniwersytet Śląski reprezentować będą także pracownicy Instytutu Języka Polskiego oraz członkowie studenckich kół naukowych (Koło Naukowe Komunikator, Koło Kultury Języka Polskiego, Studenckie Koło Naukowe Językoznawców – sekcja współczesnego języka polskiego, Studenckie Koło Naukowe Językoznawców – sekcja historycznojęzykowa). Zespół naukowców i studentów przeprowadzi autorską grę edukacyjną „Na tropie języka i w poszukiwaniu lepszej komunikacji”.