Warsztaty interpunkcyjne zorganizowane przez Koło Kultury Języka Polskiego

16 lutego 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Katowicach odbyły się warsztaty interpunkcyjne dla maturzystów, które przeprowadzili członkowie Koła Kultury Języka Polskiego: Małgorzata Grzonka, Martyna Skrobisz, Agnieszka Kusek, Anna Pawłowska oraz Dawid Milewski pod opieką dr Beaty Dudy.

Uczniowie mogli zdobyć widzę na temat zasad poprawnego stosowania interpunkcji oraz imiesłowów. Zajęcia obejmowały część nie tylko teoretyczną, ale także również praktyczną, podczas której młodzież rozwiązywała ćwiczenia, sprawdzające przyswojone wcześniej wiadomości.  Podsumowaniem warsztatów był natomiast quiz, za który najlepsi maturzyści otrzymali tytuł mistrza lub wicemistrza interpunkcji oraz atrakcyjne nagrody. Wśród zwycięzców znaleźli się: Katarzyna Chmielowska (nagroda główna), Julia Liszka, Wiktora Haupt oraz Julia Andrzejczak (wyróżnienia).

To były pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów interpunkcyjnych. Koło Kultury Języka Polskiego planuje kolejne szkolenia wyjazdowe, których celem będzie uświadomienie młodzieży, jak ważna jest poprawność językowa w codziennej komunikacji. Warsztaty pozwolą maturzystom dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego.

tekst: Anna Pawłowska