Gra terenowa „Na tropie języka i w poszukiwaniu lepszej komunikacji”

Już po raz kolejny wykładowczynie Instytutu Języka Polskiego oraz członkinie kół naukowych, które działają przy naszym Instytucie, zorganizowały dla uczniów terenową grę edukacyjną „Na tropie języka i w poszukiwaniu lepszej komunikacji”. Wydarzenie było częścią II Festiwalu Wiedzy pt. „Nauka – sposób na sukces” zorganizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.

Celem gry było sprawdzenie umiejętności nie tylko z zakresu językoznawstwa, ale także sprawnej komunikacji oraz pracy w zespole. Zadaniem uczestników, podzielonych na kilkuosobowe zespoły, było odnalezienie na terenie szkoły punktów gry,  rozwiązywanie licznych zagadek oraz odczytywanie wskazówek, które były ukryte pod postacią kodów QR. Przyswajanie wiedzy połączone z  rywalizacją i wykorzystywaniem nowych technologii było dla licealistów atrakcyjną formą spotkania z nauką oraz z pracownikami i studentami Uniwersytetu Śląskiego.

Pomysłodawczynią gry jest  dr Ewa Biłas-Pleszak, a organizacją tegorocznej edycji zajęły się opiekunki kół naukowych – dr Beata Duda, dr Karolina Lisczykdr Wioletta Wilczek, a także mgr Marta Dargiewicz oraz członkinie kół naukowych. Koło Naukowe Komunikator reprezentowały Joanna Bera i Joanna BlondzikKoło Kultury Języka Polskiego – Anna Pawłowska, Małgorzata Grzonka, Martyna Skrobisz, Studenckie Koło Naukowe Językoznawców – Agnieszka Kusek, Weronika Borowska.