KKJP i SKNJ na Jarmarku Wiedzy

Tegoroczny, 14. już Śląski Studencki Festiwal Naukowy, odbył się w dniach 24–26 kwietnia. Punktem głównym był zorganizowany ostatniego dnia Jarmark Wiedzy, w trakcie którego śląskie koła naukowe prezentowały swoją działalność i popularyzowały wiedzę wśród mieszkańców Katowic.

Na Jarmarku Wiedzy nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszych kół naukowych. Jak co roku, tak i tym razem członkowie Koła Kultury Języka Polskiego oraz Studenckiego Koła Naukowego Językoznawców przygotowali dla uczestników coś niezwykłego! Mimo że pogoda nieco płatała figle, w namiocie, w którym urzędowały ww. koła, katowiczanie mogli wziąć udział w przygotowanym specjalnie na tę okazję turnieju językowym. Uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania związane z poprawną polszczyzną, frazeologizmami, wyrazami modnymi, paronimami, słowotwórstwem itp. Za swoje językowe starania nagradzani byli gadżetami związanymi z popularyzacją poprawnego użycia polszczyzny. Choć warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, przy stoisku Koła Kultury Języka Polskiego i Studenckiego Koła Naukowego Językoznawców panowała gorąca i przyjemna atmosfera.

Wiedząc, że biorący udział w Jarmarku Wiedzy przechodnie różnią się i wiekiem, i zainteresowaniami, nasi studenci zorganizowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Młodsi mogli spróbować swoich sił w Ortograficznym Wygibajtusie lub wykonać językowe zakładki metodą origami. Dla wszystkich przewidziano możliwość udziału w konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także „językowa” ramka, w której można było zrobić sobie zdjęcie.