Wywiad z prof. Magdaleną Pastuch dla Gazety Uniwersyteckiej UŚ

Serdecznie polecamy Państwa uwadze niezwykle inspirujący wywiad, którego udzieliła prodziekan ds. Promocji i Współpracy z Otoczeniem i kierownik Zakładu Leksykologii i Semantyki – dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuch – dla Gazety Uniwersyteckiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  W wywiadzie językoznawczyni opowiada o potencjale humanistyki cyfrowej i o tym, z czego zrodził się pomysł na stworzenie zespołu lingwistyki cyfrowej, któremu przewodniczy:

Uznałyśmy wspólnie, że rozwój technologii informatycznych otwiera nowe możliwości także przed interesującą nas dyscypliną naukową, jaką jest lingwistyka. Narzędzia cyfrowe umożliwiają odmienne, naszym zdaniem pełniejsze, spojrzenie na dostępny materiał językowy.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.