Warsztaty interpunkcyjne Koła Kultury Języka Polskiego

8 marca 2019 roku członkinie Koła Kultury Języka Polskiego: Małgorzata Grzonka, Martyna Skrobisz oraz Anna Pawłowska pod opieką dr Kingi Wąsińskiej przeprowadziły kolejne warsztaty z cyklu o poprawnej interpunkcji. Tym razem w zajęciach udział wzięli uczniowie gimnazjum Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie w ramach przygotowań do egzaminu gimnazjalnego. Warsztaty zostały przeprowadzone w dwóch grupach w formie wykładu oraz ćwiczeń, które utrwaliły przyswojoną przez uczniów wiedzę. Młodzież miała możliwość nie tylko poszerzenia wiadomości z zakresu stosowania poprawnej interpunkcji, ale również mogła zaprezentować  stworzone z jak największą liczbą antonimów opowiadanie. Po skończonych warsztatach, zadowoleni uczniowie otrzymali nagrody, które będą im przypominały, jak ważne  jest prawidłowe stawianie przecinków w wypowiedziach pisemnych.