MediujeMy na 4. Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach

Studenci III roku na kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa o specjalności negocjacje kryzysowe – inicjatorzy i członkowie Studenckiego Koła Naukowego „MediujeMy” – wzięli czynny udział w 4. Śląskim Festiwalu Nauki, prowadząc następujące warsztaty:

• Jak słuchać, żeby zrozumieć? O sztuce aktywnego słuchania,
  • Mediacja – skuteczny sposób rozwiązywania sporów,
  • Indywidualne style reagowania w sytuacjach konfliktowych: jak Ty to widzisz?

Celem zaproponowanych warsztatów było ukazanie znaczenia słowa jako narzędzia prewencyjnego w kontekście profilaktyki konfliktu, ale także jako czynnika determinującego jego przebieg, dynamikę i rezultat. Ponadto przedstawiono również praktyczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach konfliktogennych.

Zarówno warsztaty, jak i działalność Studenckiego Koła Naukowego „MediujeMy” spotkały się z zainteresowaniem i aprobatą uczestników 4. Śląskiego Festiwalu Nauki.